Nejenom, že dokážu upražit perfektní směsy arabik a jednodruhovky pro skvělé espresso, ale pomůžu, i když potřebuje pomoc váš kávovar. Primárně pomáháme s nesnázemi jenom našich zákazníků, kteří si od nás koupili profesionální kávovar nebo odebírají naši čerstvou kávu. A dnes prišla řada na Bistro Kačák ve Slivenci. Sám majitel tu je šéfkuchařem, takže jídlo je perfektní a co musím podtrhnout je top atmosféra. Takový podnik by chtěl mít každý blízko. No vyzkoušejte sami, jestli jste z okolí.
Šéf mi tedy musel pro mou vytíženost zavolat dvakrát. To i proto, že v pouzivani kávovaru nic nebranilo. Nešla jedna ze dvou trysek na páru. Statisticky nejčasteji je to způsobené zaschlým mlékem v trysce. To jsme společne vyloučili už během telefonátu. Rada pro Vás, pokud jste začátečníci, odfoukávat páru před i po šleháni mléka!
Ve skladu jsem provedl přípravu a vyzbrojil se kompletním funkčním ventilem na Elektru Maxi, která byla u mně před několika lety koupena. Protože jsem měl skladem taky jeden kus stejného kávovaru, sundal jsem z něj i jednu měděnou trubku, která vede z bojleru na ventil páry.
Na místo jsem přijel v šest večer, abych priliš nenarušil provoz. Káva na noc už moc nefrčí. Sundal jsem si hrnky z kávovaru. Odšrouboval jsem dva plechy, na kterých byly hrníčky a jeden čelní panel. Pak se dalo dostal ke všemu potřebnému. Odšrouboval jsem ventil a profouknutim ho uznal provozuschopným. To stejné provedl s jedinou trubicí, kterou pára vede. A zde je zajímavá porada pro vás. Na výstupu z bojleru pára vytváří pomalu nános čehosi, co není vodní kámen. Stačí prostouchnout a je to. Tedy ještě dát všechno zase zpat. Konec dobrý, všechno dobré.
Tohle byl opravdu snadnější zásah. Na většinu těch komplikovaných problémů máme v zásobě tři servisní techniky, kteří si poradí se vším.